Konkuronin në Olimpiadën e Biologjisë, 6 nxënës kapen me kopje, përgjigjet ua niste mësuesja me sms

Publikuar tek: aktualitet, më 12:26 13-03-2017 Konkuronin në Olimpiadën e Biologjisë, 6 nxënës kapen me kopje, përgjigjet ua niste mësuesja me sms

6 nxënës janë kapur me kopje në Olimpiadën Kombëtare të Biologjisë në Tiranë, ndërsa ata ndihmoheshin nga mësuesja e tyre, përmes celularit.

Bëhet fjalë për 6 nxnës të një shkolle private në Fier. Olipiada është zhvilluar në shkollën ‘Avni Rustemi’ ku kanë marrë pjesë  334 nxënës nga klasa e 10-12.

Nxënës të tjerë tregojnë rastin kur 6 nxënës të një shkolle tjetër private në Fier janë kapur duke kopjuar me celular. Ata pohojnë se administratorja arriti t’i kapi nxënësit duke kopjuar, madje në telefon ka zbuluar grupin dhe ka folur edhe me mësuesen që u jepte zgjidhjet nëpërmjet celularit. Personat përgjegjës kanë mbajtur edhe proces-verbalet dhe pritet ndëshikimi , ndërkohë që nxënësit që u kapën me kopje janë përjashtuar nga olimpiada.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lufta antikanabis, kryeprokurori Llalla: Bashkëpunimi me policinë jo në nivelin e duhur
Florian Binaj i ‘Portokalli’ përplaset me makinë në Tiranë (Foto nga vendngjarja) »
Article Logic
Execution time: 0.01087498664856
array(1) { ["section"]=> string(103) "konkuronin-ne-olimpiaden-e-biologjise-6-nxenes-kapen-me-kopje-pergjigjet-ua-niste-mesuesja-me-sms-71732" }