Konkursi i çuditshëm, në Kinë zhvillohen gara noti për derrat

Publikuar tek: bota, më 17:41 05-05-2015 Konkursi i çuditshëm, në Kinë zhvillohen gara noti për derrat

Një konkurs i pazakontë po zhvillohet në Liqenin Shiyan në Kinë. Bëhet fjalë për një konkurs noti midis derrave, por po merren masa që ky event të mos vazhdojë më pasi është mizore.

Ndërsa, zyratarët e turizmit duan që ta zgjerojnë këtë projekt duke ofruar shoë çdo fundjavë për turistët që janë të interesuar për t’i parë derrat në not. Derrat janë trajnuar për këtë konkurs dhe hidhen nga një urë në liqen për të garuar më pas me not.

Sipas atyre që kanë trajnuar derrat, ky konkurs nuk përbën një akt mizor pasi derrat e pëlqejnë shumë ujin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020213842391968
array(1) { ["section"]=> string(66) "konkursi-i-cuditshem-ne-kine-zhvillohen-gara-noti-per-derrat-10434" }