Konkursi për DREJTORIN e ri të Teatrit Kombëtar, vjen kandidatura e parë, aktori i famshëm: Do ta provoj edhe një herë

Publikuar tek: kulture-art, më 10:30 11-02-2018 Konkursi për DREJTORIN e ri të Teatrit Kombëtar, vjen kandidatura e parë, aktori i famshëm: Do ta provoj edhe një herë

Pas shpalljes së konkursit për drejtorin e ri të Teatrit Kombëtar, vjen kandidatura e parë për këtë post.

Bëhet fjalë për Laert Vaseli, i cili përmes një statusi në rrjetin social “faceebook” ka shprehur se është i gatshëm të kandidoj sërish për drejtimin e Teatrit Kombëtar.

Të gjithë fansat e tij e kanë mbeshtur më së miri aktorin e njohur duke i thënë se është zgjedhja e duhur.

Laerti ka cituar: “ Unë kandidoj sërish për drejtimin e Teatrit Kombëtar: Të dashur miq, Pas një sëre takimesh, dëgjimesh, propozimesh dhe fjalë këmbënguljes sime në bindjet e mia mbi Teatrin dhe të ardhmen e tij europiane vendosa të rikandidoj për postin e Drejtorit Artistik të Teatrit Kombëtar, duke iu përgjigjur kështu thirrjes së Ministrisë së Kulturës!

laerti.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019805908203125
array(1) { ["section"]=> string(122) "konkursi-per-drejtorin-e-ri-te-teatrit-kombetar-vjen-kandidatura-e-pare-aktori-i-famshem-do-ta-provoj-edhe-nje-here-109888" }