Konsituohet këshilli bashkiak i Shkodrës, zgjidhet kryetare e porositura e Ramës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 19-08-2019 Konsituohet këshilli bashkiak i Shkodrës, zgjidhet kryetare e porositura e Ramës Brisela Kadia, kryetarja e zgjedhur e këshillit të ri bashkiak të Shkodrës

Konsituohet këshilli bashkiak i Shkodrës.

Ndërsa, Brisela Kadia është zgjedhur kryetare e këshillit të ri bashkiak të Shkodrës.

Kjo e fundit ka arritur të marrë 48 vota pro dhe 2 të pavlefshme. Ndërkaq më herët është raportuar se zgjedhja e saj në krye të këshillit është dhënë me urdhër të Ramës.

Mbledhja e këshillit të ri u zhvillua paralel me protestën e mbështetësve të PD, të cilët kundërshtuan konstituimin. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070090293884277
array(1) { ["section"]=> string(86) "konsituohet-keshilli-bashkiak-i-shkodres-zgjidhet-kryetare-e-porositura-e-rames-175772" }