Konspiracionistët besojnë se mumja 1500 vjeçare është prova për udhëtimin në kohë

Publikuar tek: bota, më 15:51 13-04-2016 Konspiracionistët besojnë se mumja 1500 vjeçare është prova për udhëtimin në kohë

Eshtrat e një njeriu janë zbuluar në Mongoli në Azinë Qendrore. Mediat shkruajnë se eshtrat i përkasin një femre për shkak të mënyrës së varrimit dhe sendeve të gjetura pranë saj.

Arkeologët e zbuluan varrin 3 metra të thellë, në 2803 metra mbi nivelin e detit.

Por ajo që ka hapur më shumë debat janë këpucët që janë gjendur pranë eshtrave të gruas. Shumë konspiracionistë shprehen se ato janë të ngjashme me këpucët që prodhon sot kompania e njohur “Adidas”.

Për ta, ky fakt vërteton se udhëtimi në kohë është i mundur, pasi këpucë të tilla janë të pamundura për t’u imagjinuar se mund të jenë përdorur 1500 vjet më parë. 

inside_harness.jpg

inside_hand.jpg

inside_bag.jpg

inside_saddle.jpg

information_items_4293.jpg

inside_team.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15388607978821
array(1) { ["section"]=> string(87) "konspiracionistet-besojne-se-mumja-1500-vjecare-eshte-prova-per-udhetimin-ne-kohe-37605" }