Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, mungon Ditmir Bushati, i pranishëm Tom Doshi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:57 19-08-2019 Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, mungon Ditmir Bushati, i pranishëm Tom Doshi Mbledhja në Shkodër, foto realizuar nga Anila Dushi

Po zhvillohet në këto momente mbledhja për konsituimin e këshillit bashkiak në Shkodër.

Mbledhja po mbahet tek biblioteka e universitetit, ndërsa jashtë janë duke protestuar mbështetësit e PD, të cilët herë pas herë kanë përplasje me policinë.

Saka, mbledhja po drejtohet nga prefekti i Shkodrës Çesk Millja. Ndërkohë, përfaqësues nga PS janë deputetët Tom Doshi, Luan Harusha dhe Senida Mesi.

Kështu vihet re mungesa e ish-ministrit Ditmir Bushati. Sakaq, nuk dihen arsyet e mosprezencës së Bushatit sot në Shkodër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032855987548828
array(1) { ["section"]=> string(94) "konstituimi-i-keshillit-bashkiak-ne-shkoder-mungon-ditmir-bushati-i-pranishem-tom-doshi-175770" }