Kontenier me pula të ngrira drejt Durrësit, ja çfarë fshihet brenda tyre

Publikuar tek: bota, më 07:52 24-10-2016 Kontenier me pula të ngrira drejt Durrësit, ja çfarë fshihet brenda tyre

Një kontenier me pula nisur nga Brazili drejt Durrësit është ndaluar në Itali pasi mes tyre ishin fshehur rrth 19 kile kokainë të pastër.

Sipas strettoëeb.com kokaina është bllokuar në portin e Gioia Tauro dhe thuhet se kishte destinacion Shqipërinë, përmes kalimit nga Porti i Durrësit.

Mësohet se kokaina ishte ndarë në 17 pako dhe në treg do të kapte një shifër prej 4 milonë euro. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Festonin çlirimin e fshatit të tyre, ISIS ekzekuton 40 njerëz
Avioni i rrëzuar në Maltë, 3 nga viktimat zyrtarë të lartë franceze »
Article Logic
Execution time: 0.01156210899353
array(1) { ["section"]=> string(77) "kontenier-me-pula-te-ngrira-drejt-durresit-ja-cfare-fshihet-brenda-tyre-57192" }