Kontrasti shqiptar në një foto të vetme

Publikuar tek: aktualitet, më 19:26 25-10-2015 Kontrasti shqiptar në një foto të vetme

“Foto sa mijëra fjalë”, shkruan politologu Afrim Krasniqi për këtë fotografi krahasuese që dikush ia ka çuar në inbox-in e tij dhe ka vendosur ta postojë në Twitter.

Në fotografi krahasohen (nga e majta) makinat luksoze Jaguar, të cilat janë porositur në Japoni për ministrat dhe kryeministrin, me (nga e djathta) makinën që qeveria japoneze përdor ndër vite për kryeministrin dhe ministrat e tij.

“Domethenës kontrasti shqiptar! Dikush ma nisi në inbox për ta bërë publike. Po e bëj. Duhet. Foto sa mijëra fjalë”, shkruan Afrim Krasniqi në Twitter.

Ndërsa fotografia shoqërohet me dixhiturën “Kontrasti: Shteti më i varfër me politikanët më të pasur”, dhe dy pyetjet “Luftë varfërisë apo të varfërve? Fund abuzimeve apo transparencës?”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton të vrasë me armë zjarri pronarin e pikës së basteve
Ligji për sigurinë publike e kthen Shqipërinë në një “Big Brother” gjigand, kamera në çdo cep »
Article Logic
Execution time: 0.004971981048584
array(1) { ["section"]=> string(45) "kontrasti-shqiptar-ne-nje-foto-te-vetme-23948" }