Kontrolle të njëpasnjëshme në Dibër, policia sekuestron 138 kile drogë, në komisariat 3 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 22-02-2017 Kontrolle të njëpasnjëshme në Dibër, policia sekuestron 138 kile drogë, në komisariat 3 persona

Sekuestrohen 38 kilogram lëndë narkotike e përpunuar dhe e paketuar, rreth 100 kilogramë lëndë narkotike  e pa përpunuar e futur në thasë, si dhe një sasi mbetjesh bime narkotike.

Policia bën me dije se gjatë kontrolleve të njëpasnjëshme të ushtruara nga efektivët e policisë së Dibrës për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike, në vendin e quajtur "fushë-Kastriot", në një banesë të pa banuar është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike.

Policia njofton  ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 38 kg  lëndë e dyshuar cannabis sativa e paketuar,  rreth 100 kg lëndë e dyshuar cannabis sattiva e pa përpunuar dhe një sasi mbetjesh të kalbura  të bimëve narkotike.

“Në lidhje me këtë ngjarje janë shoqëruar në ambjentet e policisë 3 shtetas si të dyshuar për këtë ngjarje ku po merren në pyetje nga Specialistët për Narkotikët. Po vijon puna për zbardhjen  dhe dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje  si dhe  vënien para përgjegjësisë  ligjore të autorëve”, thuhet në raportimin e policisë.

thas.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një person lihet në mes të rrugës në Tiranë, ambulanca vonohet për gati orë (VIDEO)
Bella Haditi tërheq vëmendjen e të gjithëve, fustani i saj tregon më shumë se ç’duhet (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011237859725952
array(1) { ["section"]=> string(99) "kontrolle-te-njepasnjeshme-ne-diber-policia-sekuestron-138-kile-droge-ne-komisariat-3-persona-69581" }