Kopertinat më të shëmtuara për librat më të bukur

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:17 21-03-2015 Kopertinat më të shëmtuara për librat më të bukur

Nuk është aspak çudi që disa nga librat më të bukur kanë kopertinat më të çuditshme. Kopertinat konsistojnë në pamje brutale dhe kryesisht me personazhe të animuara. Autorët e këtyre librave shprehen se përmbajtja nuk i referohet aspak kopertinës.

Në rastin e autorit David Bussell me titull “But.. You’re a Horse” bëhet fjalë për një histori romancë e cila shprehet nëpërmjet një kali që përqafon një vajzë. Autori Amy Shojai me “Hide and Seek”, John Pirillo me “A binky adventure”, Danial me “How to deal with hippo encounter” janë disa prej librave të tjerë ku janë përdorur kryesisht kafshë për kopertinë. Mesazhi që japin shkrimtarët për librat e tyre është “Mos i gjykoi librat nga pamja e jashtme”.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026263952255249
array(1) { ["section"]=> string(54) "kopertinat-me-te-shemtuara-per-librat-me-te-bukur-6586" }