Kopshtari bën veprimin heroik, rrezikon jetën për të shpëtuar qenin (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:52 22-01-2021 Kopshtari bën veprimin heroik, rrezikon jetën për të shpëtuar qenin (VIDEO)

Një kopshtar ka ndërmarrë aktin heroik duke rrezikuar kështu veten e tij për të shpëtuar një qen që kishte mbetur i bllokuar në një digë të mbushur me ujë në Afrikën e Jugut.

Qeni ishte përpjekur të ndiqte pronarin e tij, por përfundoi në ujërat e digës, mirëpo arriti të ngjitej në një shkëmb dhe të priste për ndihmë.

Kalimtari James Stewart, 65 vjeç, i cili ishte jashtë për një shëtitje me gruan, pa qenin e shkretë dhe u hodh në veprim duke marrë një litar.

Ai thirri kopshtarin e fqinjit të tij, Amos Ndlovu, 35 vjeç, i cili po priste barin dhe e pyeti nëse do të hidhej në ujë për të shpëtuar qenin. Po ju a do e bënit diçka të tillë?

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miliarderi jep 1 milionë dollarë, duhet t’i përgjigjeni vetëm 1 pyetje
Morën pjesë në inagurimin e Joe Biden si president, mbi 100 efektivë të Gardës Kombëtare të infektuar me Covid »
Article Logic
Execution time: 0.0121910572052
array(1) { ["section"]=> string(79) "kopshtari-ben-veprimin-heroik-rrezikon-jeten-per-te-shpetuar-qenin-video-236031" }