'Mirësevjen në ferr Abaz', qytetarët në shesh me pankarta dhe mesazhe të forta: Koq*t t'i jep natyra, emancipimin arrije vetë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:17 04-06-2020 'Mirësevjen në ferr Abaz', qytetarët në shesh me pankarta dhe mesazhe të forta: Koq*t t'i jep natyra, emancipimin arrije vetë (FOTO)

Sot në orën 16:00 startoi protesta nën thirrjen "Kundër fëmijërisë së vjedhur", referuar rastit të 15-vjeçares në Babrru.

Edhe pse protesta ishte e paorganizuar siç bëhen protestat politike, njerëzit që kanë dalë në shesh kanë qenë të shumtë. Me pankarta dhe thirrje të forta kundër abuzuesve, marshuersit i kanë kërkuar shtetit që të reagojë, për rastin në fjalë dhe fenomentin në përgjithësi, pasi të tilla ngjarje po përsëriten.

qytetaret.jpg

Më poshtë mund të shihni disa nga pankartat më pikante të protestës së sotme, e cila ka zgjatur plot dy orë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090289115905762
array(1) { ["section"]=> string(132) "koq-t-t-i-jep-natyra-emancipimin-arrije-vete-qytetaret-ne-shesh-me-pankarta-dhe-mesazhe-te-forta-miresevjen-ne-ferr-abaz-foto-209054" }