Korça gati për Festën e Birrës, 5 netë elektrizuese në qytetin e serenatave (ZBULOHEN DETAJET E PARA)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:26 10-08-2017 Korça gati për Festën e Birrës, 5 netë elektrizuese në qytetin e serenatave (ZBULOHEN DETAJET E PARA)

Korçën e bukur të serenatave këtë javë e pret një atmosferë e jashtëzakonshme me Festën madhështore të Birrës.

Pritet që edhe këtë verë si vitet e tjera të mblidhen me qindra e mijëra vizitorë për të ndezur atmosferën dhe për të shijuar aktivitetet që do të ndërmerren.

Festa e Birrës, tashmë është kthyer në traditë dhe këtë herë do të mbahet 5 netë, duke nisur nga datat 9-13 gusht.

Stafi i festës është kujdesur edhe për detajet më të hollësishme në mënyrë që këtë vit festa të mbahet mend gjatë.

Organizimi do të bëhet në dy pole, tek Pazari i Vjetër do të ketë çdo ditë birra, gatime tradicionale dhe serenata.

Spektakli do jete tek zona e ish-poligonit, në hyrje të stadiumit Skënderbeu.

Birra pafund, show, dekor mbresëlënës, këngë e festë...të gjitha do kulmojnë në këtë qytet përgjatë 5 ditëve të tjera.

Korça ju pret në festën e të gjithëve.

hjuououo.jpg

uioiuuipuip.jpg

DSC_0085_copy.jpgDSC_0078_copy.jpg

hjkjhkjhkljhlk_copy.jpghjkjkhjk_copy_copy.jpghjkjkhjk_copy.jpg

ghjghjghj_copy.jpg

tyutyutyutyu_copy_copy.jpg

erteryery_copy.jpg

rtrtyrtyr_copy.jpg

ertert_copy.jpg

DSC_0012_copy.jpg12_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019075870513916
array(1) { ["section"]=> string(104) "korca-gati-per-festen-e-birres-5-nete-elektrizuese-ne-qytetin-e-serenatave-zbulohen-detajet-e-para-88491" }