Korçë, sekuestrohen 23 thasë lëndë narkotike, arrestohen 2 shtetas

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 19-04-2017 Korçë, sekuestrohen 23 thasë lëndë narkotike, arrestohen 2 shtetas

Policia ka sekuestruar 23 thasë të dyshuar si lëndë narkotike si dhe ka arrestuar dy shtetas në Vithkuq të Korçës, gjatë kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Njoftimi i policisë

Policia vijon kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike si dhe kontrollet e ambienteve të ndryshme për goditjen e magazinimit të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në dy ambjente të ndryshme konkretisht në çatinë e një ndërtese dhe në banesën e një shtetasi tjetër, u gjetën dhe u sekuestruan rreth 23 thasë me një sasi rreth 300 KG lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sativa, si edhe 2 armë zjarri. 

Janë shoqëruar dy shtetas të dyshuar dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të këtyre rasteve. Policia vijon hetimet e mëtejshme rreth ngjarjes.

gg.jpg

gh.jpg

hj.jpglkk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U akuzua për ndihmë në trafikun e drogës, gjykata jep vendimin për ish-shefin e policisë Vlorë
Tiranë, arrestohet 34 vjeçari me 308 gram kokainë »
Article Logic
Execution time: 0.011159181594849
array(1) { ["section"]=> string(84) "korce-sekuestrohen-23-thase-te-dyshuar-si-lende-narkotike-arrestohen-2-shtetas-75699" }