Korçë/ Shitja e Librave nga Bibioteka, Bashkia kundër. Hiqet projekti

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:14 28-01-2015 Korçë/ Shitja e Librave nga Bibioteka, Bashkia kundër. Hiqet projekti Foto ilustruese

 

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Korçës nuk e ka marrë aspak në shqyrtim një projekt të sjellë nga Biblioteka për shitjen e tre tonë librave.

 

 

Kryetari i bashkisë Sotiraq Filo, që në fillim të mbledhjes u ka thënë anëtarëve të Këshillit Bashkiak se ky project nuk mund të shqyrtohet, dhe librat duhet të shihen me kujdes edhe pse mund të përdoren si relike.

 

Ndërkaq, në fillim pati një lloj reagimi për vendimet e bëra publike nga Këshilli Bashkiak. Shoqëria civile protestoi në rrjetet sociale për asgjesimin  elibrave. Ka qenë vetë kreu i Bashkisë që e ka nxjerrë këtë cështje nga rendi i ditës.

 

 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091249942779541
array(1) { ["section"]=> string(88) "korce-shitja-e-librave-shoqeria-kunder-bashkia-jane-libra-ruse-per-rritjen-e-misrit-1728" }