Korçë, zjarr në magazinat e kimikateve, rrezikohen banesat

Publikuar tek: aktualitet, më 14:21 17-03-2015 Korçë, zjarr në magazinat e kimikateve, rrezikohen banesat Foto ilustruese

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në magazinat e vjetra të kimikateve në qytetin e Korçës.Ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit por mendohet të jetë shkaktuar nga një reaksion kimik.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta të policisë, zjarrfikëset si dhe inspektorë të mjedisit, të cilët po mundohen të bëjnë izolimin e dhe shuarjen e zjarrit që shfaq kërcënim edhe për disa godina të banuara që ndodhen në afërsi të magazinave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadori Lu: Mbështetje për ILDKP, kallëzimet e saj të merren seriozisht nga prokuroria
Arratiset vëllai i Fatmir Vladit, dëshmitarit në gjyqin kundër Arben Frrokut »
Article Logic
Execution time: 0.013330221176147
array(1) { ["section"]=> string(61) "korce-zjarr-ne-magazinat-e-kimikateve-rrezikohen-banesat-6154" }