Koreja e Jugut FUNDOS Gjermaninë, kampionia e botës bën gati VALIXHET

Publikuar tek: sport, më 16:59 27-06-2018 Koreja e Jugut FUNDOS Gjermaninë, kampionia e botës bën gati VALIXHET Foto ilustruese

Kampionia Botërore, Gjermania është skualifikuar ditën e sotme pas humbjes në rezultatin 0-2 me kombëtaren e Koresë së Jugut.

Kombëtarja gjermane ka luajtur ndeshjen e saj të fundit në fazën e grupeve të Botërorit 2018, duke humbur kështu mundësinë e kualifikimit.

Sakaq janë kualifikuar për në fazën tjetër Meksika dhe Suedia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031761884689331
array(1) { ["section"]=> string(75) "koreja-e-jugut-fundos-gjermanine-kampionia-e-botes-ben-gati-valixhet-125938" }