KOREJA E JUGUT shifra ‘surprizë’/ Të shëruarit më shumë se rastet aktive të të prekurve nga COVID 19

Publikuar tek: bota, më 13:37 28-03-2020 KOREJA E JUGUT shifra ‘surprizë’/ Të shëruarit më shumë se rastet aktive të të prekurve nga COVID 19

Një lajm i mirë mbërrin nga Koreja e Jugut sa i takon rasteve me Coronavirus.

Numri i të shëruarve është më i lartë se ai i të prekurve, çka jep shpresë se në vendin aziatik numri do vijë në rënie. Rastet e reja me virusin vdekjeprurës janë 146, shumë pak duke marrë numrin në total të të prekurve që shkon në 9.478.

Rastet aktive për momentin me Covid-19 janë 4.523, ndërsa numri i të shëruarve kap shifrën e 4.811. Në gjendje kritike për jetën janë 59 persona, ndërsa autoritetet në Korenë e Jugut kanë ditur të frenojnë virusin që ka paralizuar botën. Rasti i parë me Covid-19 në këtë shtet u shënua në 1 janar të këtij viti dhe numri i vdekjeve  fatkeqësisht është 144.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097200870513916
array(1) { ["section"]=> string(104) "koreja-e-jugut-shifra-surprize-te-sheruarit-me-shume-se-rastet-aktive-te-te-prekurve-nga-covid-19-200403" }