Koreja e Veritu lëshon një raketë balistike të paidentifikuar

Publikuar tek: bota, më 19:49 28-11-2017 Koreja e Veritu lëshon një raketë balistike të paidentifikuar

Koreja e Veritu ka lëshuar një raketë balistike të paidentifikuar që ka fluturuar drejt lindjes.

Lajmin e konfirmuan zyrtarët e lartë koreanoveriorë. Ushtria e Koresë së Jugut së bashku me atë amerikane po analizojnë detajet lidhur me raketën e lëshuar, bën me dije agjencia e lajmeve Yonhap.

Raketa është lëshuar nga Pyongsong një provincë në jug të Penianit dhe trajektorja mbetet ende e paqartë. Raketa e fundit e lëshuar nga Koreja e Veriut fluturoi mbi Japoni duke bërë që tensionet për luftë të shtëprthejnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alkooli apo kanabis, kush të bën më shumë keq? Shkenca jep përgjigjen
‘Caring Wood’ shpallet Shtëpia e Vitit 2017 (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0099830627441406
array(1) { ["section"]=> string(68) "koreja-e-veritu-leshon-nje-rakete-balistike-te-paidentifikuar-101135" }