Koreja e Veriut dënon studentin amerikan me 15 vite punë të detyruar

Publikuar tek: bota, më 11:09 16-03-2016 Koreja e Veriut dënon studentin amerikan me 15 vite punë të detyruar

Gjykata e Lartë e Koresë së Veriut ka dënuar një turist amerikan me 15 vite punë të detyruar në burg.

21 vjeçari, student i Universitetit të Virginia-s, Otto Warmbier, akuzohet se ka tentuar të vjedhë një poster propagandistik nga një hapësirë e ndaluar në hotelin ku qëndronte.

Rreth një muaj më parë shteti diktatorial e nxorri atë në një konferencë për shtyp, ku Warmbier pranoi fajin duke qarë dhe tha se posterin e donte si trofe për mamanë e një shoku.

GettyImages-513204080.jpg

AP_729556990388.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja si u arratisën dy të burgosurit nga burgu i Kanadasë me ndihmën e helikopterit (Video)
Dy kamikaze vrasin 22 persona në Nigeri, shpërthimet plagosin dhe 18 të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.011187076568604
array(1) { ["section"]=> string(74) "koreja-e-veriut-denon-studentin-amerikan-me-15-vite-pune-te-detyruar-35235" }