Koreja e Veriut do testojë raketa çdo javë

Publikuar tek: bota, më 18:44 17-04-2017 Koreja e Veriut do testojë raketa çdo javë

Vetëm disa ditë pas dështimit të një testi raketor, në zyrtar i lartë i Koresë së Veriut ka deklaruar se ishulli diktatorial do nisë të testojë raketa çdo javë.

“Ne do të kryejmë teste të shumta raketore në bazë javore, mujore dhe vjetore”, tha zëvendës ministri i Jashtëm koreanoverior Han Song-Ryol.

Ai shtoi se “një luftë gjithëpërfshirëse” mund të ndodhë nëse SHBA është e pamatur mjaftueshëm sa të përdorë mjetë ushtarake.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084748268127441
array(1) { ["section"]=> string(48) "koreja-e-veriut-do-testoje-raketa-cdo-jave-75486" }