Koreja e Veriut gati për luftë? Kim Jong-un nxjerr avionët luftarakë në det

Publikuar tek: bota, më 14:19 26-09-2017 Koreja e Veriut gati për luftë? Kim Jong-un nxjerr avionët luftarakë në det

Pasi deklaroi se SHBA i ka shpallur luftë Koreja e Veriu ka nxjerrë në det qindra avionë luftarakë. Kjo lëvizje erdhi pasi Pheniani tha se do të rrëzojë bombarduesit amerikanë që kalojnë pranë gadishullit të Koresë.

Koreja e Veriu deklaroi se fjalimet e fundit të presidentit Trump janë deklarata lufte.  Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho tha se kërcënimi i presidentit amerikan se regjimi i Kim do të rrëzohej shumë shpejt, është një formë  e të shprehurit luftë ndaj Koresë, shkruan The Indipendent, raporton neësbomb.al.

Koreja ka lëshuar deri tani 2 raketa balistike në drejtim të Japonisë dhe kjo ka rritur tensionet.

auto_411F57B900000578-0-image-m-73_14966742448731506430474.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin në ankand mbathjet e Hitlerit, e pabesueshme shuma për të cilën u shitën
U nda nga e dashura, i riu lejon gjarprin ta pickojë dhe transmeton 'live' vdekjen e tij »
Article Logic
Execution time: 0.010893106460571
array(1) { ["section"]=> string(80) "koreja-e-veriut-gati-per-lufte-kim-jong-un-nxjerr-avionet-luftarake-ne-det-93734" }