Koreja e Veriut i lëshon SHBA-së këncënime të tmerrshme

Publikuar tek: bota, më 16:56 12-09-2017 Koreja e Veriut i lëshon SHBA-së këncënime të tmerrshme

Koreja e Veriut ka paralajmëruar se me masat e ardhshme që do të marrë do të bëjë SHBA të vuajnë dhimbjen më të madhe që ka përjetuar ndonjëherë.

Deklarata thuhet se është bërë nga Han Tae Song, i dërguari i Koresë së Veriut në OKB.

Han Tae Song ishte në Gjenevë për Konferencën e OKB-së për Çarmatimin në Gjenevë.

Në takim, Këshilli i Sigurimit miratoi sanksione për Korenë e Veriut, por jo ato të kërkuara nga Donald Trump, me të cilat do të rezultonte një ngrirje të plotë të pasurive ndërkombëtare të kombit.

Gjithashtu do të ndalojë tekstilet dhe lejet e punës për punëtorët e Koresë së Veriut.

Këto sanksione u përshkruan nga ambasadori amerikan Nikki Haley si "masat më të forta të imponuara ndonjëherë në Korenë e Veriut”.

gfsdgdsgdsgds.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Uragani “Irma” në kulmin e “tërbimit”, veprimi i një qytetari do t'ju habisë, VIDEO për të mos u humbur
Pamje të frikshme të uraganit Irma, qiell i frikshëm, rrugë të përmbytura (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011971950531006
array(1) { ["section"]=> string(61) "koreja-e-veriut-i-leshon-shba-se-kencenime-te-tmerrshme-92099" }