Koreja e Veriut kritikon SHBA-të pas daljes nga Marrëveshja e Partisit: Jeni egoist, vendim dritëshkurtër

Publikuar tek: bota, më 17:20 08-06-2017 Koreja e Veriut kritikon SHBA-të pas daljes nga Marrëveshja e Partisit: Jeni egoist, vendim dritëshkurtër

“Egoist” dhe “dritëshkurtër” e ka quajtur Koreja e Veriut vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për daljen nga Marrëveshja e Parisit për Klimën.

“Kjo është lartësia e egoizmit dhe vakumit moral që kërkon vetëm mirëqenien e tyre edhe me koston e të gjithë planetit", thuhet në reagimin zyrtar të shtetit komunist.

“Politika e Donald Trump, Amerika e Para, çoi në tërheqjen nga marrëveshja”, thuhet më tej në deklaratën e Koresë së Veriut. “Një veprim dritëshkurtër dhe i pakuptimtë, dhe i paditur për faktin se mbrojtja e mjedisit global është në interesat e tyre”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013108968734741
array(1) { ["section"]=> string(109) "koreja-e-veriut-kritikon-shba-te-pas-daljes-nga-marreveshja-e-partisit-jeni-egoist-vendim-driteshkurter-81739" }