Koreja e Veriut lëshon raketa në det, paralajmëron “sulme të pamëshirshme” në jug

Publikuar tek: bota, më 14:58 02-03-2015 Koreja e Veriut lëshon raketa në det, paralajmëron “sulme të pamëshirshme” në jug

Koreja e Veriut ka gjuajtur dy raketa balistike më shumë se 500 kilometra në det, në atë që e quan “protestë të armatosur” kundër stërvitjes të përbashkët midis SHBA-ve dhe Koresë së Jugut.

Një zëdhënës ka kërcënuar për sulme të pamëshirshme ndaj Koresë së Jugut dhe aleatëve të saj, SHBA, e cila e ndihmon të zhvillojë stërvitje ushtarake çdo vit dhe këmbëngul se ata vetëm mbrohen. Lufta midis dy Koreve është ende aktive pasi ajo përfundoi në vitin 1953 me një armëpushim dhe jo me një traktat paqeje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012444019317627
array(1) { ["section"]=> string(83) "koreja-e-veriut-leshon-raketa-ne-det-paralajmeron-sulme-te-pameshirshme-ne-jug-4777" }