Koreja e Veriut paralajmëron gazetarët e huaj: Përgatituni për diçka të madhe

Publikuar tek: bota, më 19:44 12-04-2017 Koreja e Veriut paralajmëron gazetarët e huaj: Përgatituni për diçka të madhe

Gazetarëve të huaj që vizitojnë Korenë e Veriut iu është thënë të përgatiten për “diçka të madhe dhe të rëndësishme” ditën e enjte pa dhënë detaje se për çfarë bëhet fjalë.

Megjithëse nuk ka patur shenja se paralajmërimi i Penianit për gazetarët ka lidhje me tensionin e krijuar ditët e fundit pas testimit të një rakete nukleare dhe dërgimit të një flote amerikane pranë ishullit diktatorial.

Rreth 200 gazetarë të huaj ndodhen në Penian teksa vendi pritet të festojë 105 vjetorin e Pavarësisë, themeluar nga Kim Il Sung në 15 Prill, dita më e rëndësishme koreano-veriore e quajtur “Dita e Diellit”. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këto foto janë vërtet të dhimbshme, fëmijët e refugjatëve në Siri luftojnë për mbijetesë
Trump ndryshon mendim: NATO nuk është e vjetëruar »
Article Logic
Execution time: 0.0073800086975098
array(1) { ["section"]=> string(82) "koreja-e-veriut-paralajmeron-gazetaret-e-huaj-pergatituni-per-dicka-te-madhe-74977" }