Koret raciste në Itali, flet Salvini: Një punëtor i thjeshtë vlen më shumë se 10 Balotelë

Publikuar tek: sport, më 20:29 04-11-2019 Koret raciste në Itali, flet Salvini: Një punëtor i thjeshtë vlen më shumë se 10 Balotelë Matteo Salvini

Fundjava e ndeshjeve në Seria A është bërë përsëri i objekt i racizmit.

Këtë radhë incidenti ndodhi në sfidën midis Hellas Verona dhe Breshias, ku pas disa fërshëllimave si dhe koreve rraciste Mario Balotelli ndaloi ndeshjen duke gjuajtur topin jashtë.

Për situatën e ndodhur në fundjavë është shprehur dhe politikani i LEGA në Itali, Matteo Salvini. Salvini nuk i kurseu komentet të drejtpërdrejta për situatën e ndodhur, duke anashkaluar totalisht Balotellin.

“Me njëzet mijë vende pune në rrezik, Balotelli është nga shqetësimet më të pakta që kam”, tha Salvini. Në fjalën e tij politikani i mirënjohur u shpreh se racizmi dhe antisemitizmi duhen ndaluar, por që për të ''një punëtor i thjeshtë vlen më shumë se dhjetë Balotelë''.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edon Hasani ‘flirton’ me Ilda Bejlerin, mesfushori i Tiranës nuk kursen komplimentet për bukuroshen
»
Article Logic
Execution time: 0.022081136703491
array(1) { ["section"]=> string(94) "koret-raciste-ne-itali-flet-salvini-nje-punetor-i-thjeshte-vlen-me-shume-se-10-balotele-184709" }