Koronavirus/ Rritet fluksi tek 'Infektivi', 'Shefqet Ndroqi' gati për t’u kthyer në karantinë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:41 26-03-2020 Koronavirus/ Rritet fluksi tek 'Infektivi', 'Shefqet Ndroqi' gati për t’u kthyer në karantinë Infektivi

Spitali “Shefqet Ndroqi” ka filluar të bëhet gati për t’u kthyer në karantinë për të trajtuar të infektuarit me Covid-19 pasi fluksi në Spitalin Infektiv po rritet ditë pas dite.

 

Në shërbimin Infektiv aktualisht janë 73 të shtruar dhe prej tyre 3 raste janë në terapi intensive ndërsa 2 janë të intubuar.

Pas ezaurimit të kapaciteteve në Infektiv, si rrjedhojë “Shefqet Ndroqi” do të përdoret për trajtimin e pacientëve me koronavirus dhe pritet të bëhet transferimi i të gjithë pacientëve që ndodhet aktualisht në të.

Kujtojmë se numri i të infektuarve në vend ka arritur në 174 ndërsa janë shënuar 6 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085539817810059
array(1) { ["section"]=> string(94) "koronavirus-rritet-fluksi-tek-infektivi-shefqet-ndroqi-gati-per-t-u-kthyer-ne-karantine-200149" }