Koronavirus, Varhely e konfirmon: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

Publikuar tek: politike, më 16:05 25-03-2020 Koronavirus, Varhely e konfirmon: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor Oliver Varhelyi

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi ka bërë me dije se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë.

Ndërkaq Varhelyi përmes një postimi në llogarinë e tij në Tëitter ka bërë me dije se parashikohet edhe rialokimi i mbi 373 milion € për rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike.

“I shkrova Kryeministrave të partnerëve tanë #Ballkanit Perëndimor për të konfirmuar se qëndrojmë pranë rajonit në luftën kundër #Koronavirus.

Ne po ndajmë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë dhe parashikimin e rialokimit mbi 373 milion € për rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike”, shkruan Varhelyi në postimin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Nuk respektohet kërkesa e OBSH’, Albana Vokshi nxjerr shifrat: Po testohen pak të dyshuar
Covid-19, PDIU thirrje qeverisë: Adopto urgjent metodën e testimit masiv që zgjat 15 minuta (KUSHTON PAK EURO) »
Article Logic
Execution time: 0.011483907699585
array(1) { ["section"]=> string(124) "koronavirus-varhely-e-konfirmon-do-te-alokojme-373-milion-per-rimekembjen-sociale-e-ekonomike-te-ballkanit-perendimor-200051" }