Koronavirusi: 319 viktima në 24 orët e fundit në Francë, shumë të infektuar (VENDET MË TË PREKURA-SHIFRAT )

Publikuar tek: bota, më 21:54 28-03-2020 Koronavirusi: 319 viktima në 24 orët e fundit në Francë, shumë të infektuar (VENDET MË TË PREKURA-SHIFRAT )

Franca prej ditësh ndodhet në zonën e kuqe për sa i përket të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi.

Janë 319 viktima në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 2314. Ndëkohë 4611 rastet e reja e kanë çuar shifrën totale të të prekurve në 37.575.

Sakaq, janë 5700 qytetarë të shëruar, ndërkohë që 4273 ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Më poshtë do të gjeni shifrat për vendet më të prekura nga covid-19, sipas 'worldmeters'.

Capture11_copy_copy.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010019063949585
array(1) { ["section"]=> string(109) "koronavirusi-319-viktima-ne-24-oret-e-fundit-ne-france-shume-te-infektuar-vendet-me-te-prekura-shifrat-200461" }