Koronavirusi, 7 viktima në 24 orët e fundit në Serbi

Publikuar tek: rajon, më 16:47 06-04-2020 Koronavirusi, 7 viktima në 24 orët e fundit në Serbi

Gjatë 24 orëve të fundit, shtatë persona të tjerë kanë ndërruar jetë në Serbi si pasojë e COVID-19, duke e çuar numrin total në 58.

Ndërkohë autoritetet bëjnë me dije se edhe 292 persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjatë këtyre 24 orëve u kryen 1192 testime nga të cilat 292 rezultuan pozitiv.

Tashmë në Serbi janë regjistruar 2,200 të infektuar, ndërsa 178 persona janë shëruar nga virusi dhe kanë lënë spitalin. Pacientët në gjendje kritike për jetën i kanë kaluar 100.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099759101867676
array(1) { ["section"]=> string(58) "koronavirusi-7-viktima-ne-24-oret-e-fundit-ne-serbi-201600" }