Koronavirusi/ Ambasada e Shqipërisë në Itali apel qytetarëve shqiptarë: Respektoni masat e urdhëruara nga autoritetet Italiane

Publikuar tek: bota, më 20:57 25-02-2020 Koronavirusi/ Ambasada e Shqipërisë në Itali apel qytetarëve shqiptarë: Respektoni masat e urdhëruara nga autoritetet Italiane Ambasada Shqiptare në Itali

Ambasada shqiptare në Itali thotë se po ndjek me vëmendje dhe përgjegjshmëri  situatën e krijuar nga koronavirusi.

Në një njoftim, ambasada dhe konsullatat në Milano e Bari u bëjnë thirrje qytetarëve shqiptarë që jetojnë në Itali dhe atyre që udhëtojnë për në Itali të respektojnë masat e urdhëruara nga autoritetet Italiane në situatën e emergjencës.

Ambasada ka bërë publike edhe numrat e kontaktit për të gjithë shqiptarët që kanë nevojë.

ambsada.jpg

Screenshot_1-1582656554.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084168910980225
array(1) { ["section"]=> string(131) "koronavirusi-ambasada-e-shqiperise-ne-itali-apel-qytetareve-shqiptare-respektoni-masat-e-urdheruara-nga-autoritetet-italiane-196451" }