Koronavirusi anulon Panairin e Librit në Leipzig, drejtoresha e Librit sqaron se ç’do bëhet me axhendën e diskutimeve (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:39 03-03-2020 Koronavirusi anulon Panairin e Librit në Leipzig, drejtoresha e Librit sqaron se ç’do bëhet me axhendën e diskutimeve (Foto) Alda Bardhyli

Panairi i Librit në Leipzig është një nga aktivitetet e shumtë që u anulua këtë vit për shkak të koronavirusit i cili është përhapur thuajse në të gjithë botën.

Lajmin e bën të ditur drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit, Alda Bardhyli.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Bardhyli thotë se Panairi i Librit në Leipzig anulohet për shkak të koronavirusit, dhe se puna për ta bërë librin shqip pjesë të diskutimeve ndërkombëtare do të vijojë me të tjera ngjarje kulturore. 

Statusi i Alda Bardhylit

Një nga ngjarjet më të rëndësishme në botën e librit; Panairi i Librit në Leipzig këtë vit nuk do të mbahet; për shkak të situatës të krijuar me Coronavirus. Shqipëria kishte këtë vit një program bashkëkohor duke u bërë pjesë e diskutimeve globale të botës së librit nën kujdesin e QKLL.
Por puna për ta bërë librin shqip pjesë të diskutimeve ndërkombëtare, vijon për të tjera ngjarje kulturore...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘London International Film Fest’/ Pluton Vasi shpallet regjisori më i mirë në Angli
»
Article Logic
Execution time: 0.0082950592041016
array(1) { ["section"]=> string(123) "koronavirusi-anulon-panairin-e-librit-ne-leipzig-drejtoresha-e-librit-sqaron-se-c-do-behet-me-axhenden-e-diskutimeve-197274" }