Koronavirusi bën ‘kërdinë’ në Francë, shifra më e lartë e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë

Publikuar tek: bota, më 11:01 25-09-2020 Koronavirusi bën ‘kërdinë’ në Francë, shifra më e lartë e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë

Franca raportoi të enjten 16 mijë raste të reja, shifër kjo më e larta që nga fillimi i pandemisë, që sjell rrezikun e një izolimi të dytë.

 

Mediat franceze bëjnë me dije se numri i përgjithshëm i të prekurve në vend u rrit me 535 mijë, ndërsa deri më tani kanë ndërruar jetë 31 mijë persona.

Emmanuel Macron njoftoi dy ditë më parë rreth masave të reja për të parandaluar përhapjen e pandemisë, mbylljen e bareve dhe restoranteve në Marsejë.

Kujtojmë se ditë më parë edhe Greqia dhe Anglia kanë njoftuar se janë drejt izolimit si pasojë e numrit të lartë të të infektuarve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013113975524902
array(1) { ["section"]=> string(103) "koronavirusi-ben-kerdine-ne-france-shifra-me-e-larte-e-te-infektuarve-qe-nga-fillimi-i-pandemise-221612" }