Koronavirusi i merr jetën ish-presidentit të Real Madrid

Publikuar tek: sport, më 23:33 21-03-2020 Koronavirusi i merr jetën ish-presidentit të Real Madrid Ish-presidenti i Real Madrid Lorenzo Sanz

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 76-vjeçare Lorenzo Sanz.

Ish-presidenti i Real Madrid ishte prekur nga coronavirusi dhe nuk arriti të fitonte betejën e tij me këtë virus.

Spanja është një nga vendet ku coronavirusi po përhapet me shpejtësi dhe deri më tani ka marrë me qindra jetë njerëzish. Një prej tyre ishte edhe ish-presidenti madrilen, Lorenzo Sanzo që në kohën kur ishte pjesë e madrilenëve arriti të fitonte 6 trofe përfshirë edhe Champions.

Gjitashtu arriti të sillte lojtarë e trajnerë me emër si Capelo, Roberto Carlos apo Sedorf në Madrid.

Marrë nga newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089788436889648
array(1) { ["section"]=> string(63) "koronavirusi-i-merr-jeten-ish-presidentit-te-real-madrid-199576" }