Koronavirusi i merr jetën zyrtarit serb (EMRI)

Publikuar tek: rajon, më 16:54 01-04-2020 Koronavirusi i merr jetën zyrtarit serb (EMRI) Pamje nga Beogradi/ REL

Një pjesëtar i Qeverisë serbe ka vdekur pasi është prekur nga koronavirusi.

Branisllav Bllazhiq, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e Ambientit. Ai është zyrtari i parë serb që ka humbur nga kjo sëmundje.

VUK_038.jpg

Bllazhiq ka qenë edhe bashkëthemelues i Partisë Progresive. Ai ka shërbyer si ministër i Ambientit në fund të viteve 1990 dhe i është kthyer sërish politikës në vitet e fundit, së fundmi si sekretar shtetëror.

Deri më tani Serbia ka raportuar për 1,060 raste me koronavirus dhe 28 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009148120880127
array(1) { ["section"]=> string(51) "koronavirusi-i-merr-jeten-zyrtarit-serb-emri-200948" }