Koronavirusi/ Konfirmohen 24 raste të tjera në Maqedoninë e Veriut, në total shkon në 201 numri i të infektuarve

Publikuar tek: rajon, më 15:20 26-03-2020 Koronavirusi/ Konfirmohen 24 raste të tjera në Maqedoninë e Veriut, në total shkon në 201 numri i të infektuarve Foto ilustruese

Ka shkuar në 201 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Maqedoninë  e Veriut, pas konfirmimit të 24 rasteve të reja.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut.

Nga 24 rastet e 24 orëve të fundit,në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1, dhe  Tetovë 1.

Sipas vendbanimeve, raste me Covid -19  deri më tani në shtetin fqinj janë regjistruar në: Shkup 123 raste,Dibër 43, Kumanovë 15, Shtip 8, Veles 3, Ohër 3, Kavadar 2, Prilep 2, Gostivar 1, Tetovë 1.

Ndërkohë bëhet me dije se ka shkuar në 3 numri i të shëruarve në Maqedoninë e Veriut.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089359283447266
array(1) { ["section"]=> string(117) "koronavirusi-konfirmohen-24-raste-te-tjera-ne-maqedonine-e-veriut-ne-total-shkon-ne-201-numri-i-te-infektuarve-200155" }