Koronavirusi në Greqi: 43 të vdekur dhe 56 raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 17:58 30-03-2020 Koronavirusi në Greqi: 43 të vdekur dhe 56 raste të reja

Rrietet numri i personave që kanë humbur jetën nga komplikacione të shkaktuara nga koronavirusi në Greqi.

Sipas të dhënave të autoriteteve greke, ka shkuar në 43 numri i personave që kanë ndërruar jetë, nga të cilët 11 janë gra dhe 32 janë burra.

GJatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë regjistruar 56 raste të reja. Greqia në total ka kryer 15,000 teste.

72 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë dhe me frymëmarrje të drejtuar. Raste të infektuarish në total janë 1,212.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090279579162598
array(1) { ["section"]=> string(62) "koronavirusi-ne-greqi-43-te-vdekur-dhe-56-raste-te-reja-200675" }