Koronavirusi: Numri i viktimave në të gjithë botën i kalon 100.000, miliona të infektuar; kush janë shtetet më të prekura (SHIFRAT E PLOTA)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:25 10-04-2020 Koronavirusi: Numri i viktimave në të gjithë botën i kalon 100.000, miliona të infektuar; kush janë shtetet më të prekura (SHIFRAT E PLOTA)

Numri i viktimave në të gjithë botën si pasojë e infektimit me koronavirus, sapo i ka kaluar 100 mijë.

570 viktimat e 24 orëve të fundit në Itali e kanë çuar në 100.157 numrin total të jetëve të humbura në të gjithë botën.

Që nga fillimi i përhapjes së virusit, janë infektuar 1.639.772 persona dhe janë shëruar 369.021 pacientë.

Capture6.PNG

Shteti më i prekur padyshim është Amerika, deri më tani me 477.953 të infektuar dhe 17.910 viktima.

Po ashtu dhe Spanja e Italia paraqiten problematike, me mijëra të infektuar e viktima.

Capture4.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090069770812988
array(1) { ["section"]=> string(141) "koronavirusi-numri-i-viktimave-ne-te-gjithe-boten-i-kalon-100-000-miliona-te-infektuar-kush-jane-shtetet-me-te-prekura-shifrat-e-plota-202140" }