KORONAVIRUSI/ Rëndohet bilanci në Itali, 14 numri i viktimave, 528 të prekur

Publikuar tek: bota, më 15:45 27-02-2020 KORONAVIRUSI/ Rëndohet bilanci në Itali, 14 numri i viktimave, 528 të prekur

Ka shkuar në 14 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali.

 

14 të vdekur dhe 528 të infektuar në Lombardi dhe disa zona të tjera. Por lajm i mirë vjen nga mediat italiane të cilat bëjnë me dije se 37 persona të infektuar janë shëruar.

Në Itali janë mbyllur shkollat, Katedralja e ‘Duomo’ dhe janë ndaluar shumë aktivitete të tjera.

Kujtojmë se ditën e djeshme shteti grek u prek gjithashtu nga koronavirusi dhe deri më tani janë raportuar 3 raste, gjithashtu rastet e para u konfirmuan në  Rumani, Danimarkë dhe Norvegji.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092101097106934
array(1) { ["section"]=> string(80) "koronavirusi-rendohet-bilanci-ne-itali-14-numri-i-viktimave-528-te-prekur-196646" }