Koronavirusi/ Shkon në 232 numri i të infektuarve në Itali, regjistrohet rasti i parë në jug

Publikuar tek: rajon, më 10:27 25-02-2020 Koronavirusi/ Shkon në 232 numri i të infektuarve në Itali, regjistrohet rasti i parë në jug

Ka shkuar në 7 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali.

Ndërsa të infektuar janë plot 232, ku 173 dhe 6 viktima janë në Lombardi, ndërsa 33 të infektuar dhe një vdekje në Venetp, 18 të infektuar në Emilia Romagna, 3 në Piemonte dhe Lazio, një në Tirolin.

Së fundmi, është regjistruar i prekuri i parë  me koronavirus në jug të Italisë.

Sipas mediave fqinje, bëhet fjalë për një grua nga Bergamo në Palermo, e cila është moshuar.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069289207458496
array(1) { ["section"]=> string(97) "koronavirusi-shkon-ne-232-numri-i-te-infektuarve-ne-itali-regjistrohet-rasti-i-pare-ne-jug-196362" }