Koronavirusi sjell krizë në turizmin italian, 4.5 miliardë dëme: Por kush është fushata online që merr miliona klikime

Publikuar tek: bota, më 09:23 05-03-2020 Koronavirusi sjell krizë në turizmin italian, 4.5 miliardë dëme: Por kush është fushata online që merr miliona klikime

Përhapja masive e koronavirusit në Itali po  dëmton rëndë turizmin.

Sipas të dhënave të fundit nga autoritetet italiane, numri i viktimave ka shkuar në 107, ndërsa janë shënuar mbi 2700 të infektuar.

Nga ana tjetër mediet italiane raportojnë se mbi pesëdhjetë mijë udhëtime tashmë të rezervuara dhe anuluara shënohen në Itali për shkak të emergjencës së Koronavirus, shkruan newsbomb.

Pesëdhjetë mijë qëndrime të rezervuara dhe anuluara tashmë, plus dhjetëra mijëra kuota të tjera të anuluara. Këto janë shifrat e publikuara nga Assoviaggi Confesercenti në lidhje me ndikimin e epidemisë së re të koronavirusit në turizmën në Itali.

Paniku i koronavirusit po shkakton një krizë të paparë për turizmin italian dhe ndikimi mund të kushtojë deri në 4.5 miliardë për vendin.

Në këto ditë të vështira, nëse zgjidhni të vizitoni Italinë (mund ta bëni përmes guidës online dall’Italia) për të krijuar një vend që përshkruan emocionet që mund të përçojë një udhëtim në Itali.

Në videon me titull "Italia, bukuria për tu ndarë", tregohen me mjeshtëri sensacionet që përjetojnë udhëtarët dhe që ndahen vetë nga ata në Instagram. Kjo është një fushatë që po merr miliona shikime dhe mesazhe mbështetëse nga përdorues në të gjitha shtetet.

Kujtojmë se numri i viktimave nga koronavirusi në botë ka shkuar në 3,285, prej të cilëve 3,012 janë shënuar në Kinë. 

Ndërkohë jashtë Kinës, vdekjet më të shumta janë raportuar në Itali me rreth 107 viktima deri tani, 92 në Iran dhe 35 në Korenë e Jugut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rritet frika nga koronavirusi në botë, Greqia shënon rastin e 10-të
Rritje e befasishme/ Shkon në 31 numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi »
Article Logic
Execution time: 0.0119309425354
array(1) { ["section"]=> string(123) "koronavirusi-sjell-krize-ne-turizmin-italian-4-5-miliarde-deme-por-kush-eshte-fushata-online-qe-merr-miliona-klikime-197461" }