Koronavirusi tronditi ekonominë, vetëvritet ministri i Financave i landit gjerman

Publikuar tek: bota, më 22:31 29-03-2020 Koronavirusi tronditi ekonominë, vetëvritet ministri i Financave i landit gjerman

Ministri i Financave i landit gjerman të Hesses, Thomas Schäfer dyshohet se ka kryer vetëvrasje për shkak të situatës së rëndë ekonomike nga koronavirusi.

Trupi i pajetë i 54-vjeçarit u gjet në shinat e linjës hekurudhore afër Frankfurtit, dhe policia dyshon se ai ka kryer vetëvrasje.

Në fillim të kësaj jave, Schäfer kishte njoftuar ndihmën financiare të shtetit për ata që preken nga pandemia e koronavirusit.

Mediat gjermane shkruajnë se efektiviteti i planit të Schafer u vu në dyshim nga kryeministri i landit Hesse, Volker Bouffier

Politikanët e tjerë gjermanë, përfshirë udhëheqësen e CDU-së Annegret Kramp-Karrenbauer, kanë shprehur tronditjen e tyre për vdekjen e Schäfer.

sdfgdese4we4gdfg.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090889930725098
array(1) { ["section"]=> string(87) "koronavirusi-tronditi-ekonomine-vetevritet-ministri-i-financave-i-landit-gjerman-200580" }