Korriku i nxehtë, Basha fillon punën të hetojë Ramën, Kryeministri ia mbath me pushime në Stamboll

Publikuar tek: aktualitet, më 12:04 19-07-2019 Korriku i nxehtë, Basha fillon punën të hetojë Ramën, Kryeministri ia mbath me pushime në Stamboll

Të punosh kur të tjerët janë duke pushuar, është ndoshta më afër situatës së sotme mes kryeministrit Edi Rama (që ka zgjedhur të pushojë këtë fundjavë të nxehtë korriku) dhe Lulzim Bashës së PD (që ka zgjedhur të punojë).

Lulzim Basha doli paraditen e sotme në deklaratë urgjente nga PD ku tha se kjo parti po merr ekspertizën e nevojshme të ndjekë paratë e qeveritarëve shqiptarë e deri tek drejtori I thjeshtë, madje edhe ato off shore, raporton newsbomb.al.

Rama nuk është fare I shqetësuar për këtë deklaratë fundjave të kreut të PD. Edi Rama, gjendet në Stamboll dhe këtë e konfirmon paraditën e sotme edhe një fotot e postuar nga Gent Gazheli, ambasadori I Shqipërisë në Ankara, ku të dy shfaqen të qeshur, madje dhe përqafuar, raporton newsbomb.al.

67504462_2392768050960893_7940820306061426688_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070810317993164
array(1) { ["section"]=> string(103) "korriku-i-nxehte-basha-fillon-punen-te-hetoje-ramen-kryeministri-ia-mbath-me-pushime-ne-stamboll-172665" }