Korrupsion me rrugën Tiranë-Elbasan, Apeli lë në burg tre të arrestuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:38 27-02-2018 Korrupsion me rrugën Tiranë-Elbasan, Apeli lë në burg tre të arrestuarit

Apeli i Krimeve të Rënda lë në burg tre të arrestuarit për korrupsionnë lidhje me autostradën Tiranë-Elbasan.

Janë lënë në burg ish-drejtori i ARRSH-së, Dashamir Xhika, dhe dy ish-drejtuesit e Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan Albens Alite dhe Aksel Qurduka.

Për ta rëndon akuza “shpërdorim detyre”. Ky vendim i Apelit vjen pas caktimit nga Prokuroria të një grupi ekspertësh, që do të shihnin nga afër cilësinë e punimeve në autostradën Tiranë-Elbasan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012439966201782
array(1) { ["section"]=> string(78) "korrupsion-me-rrugen-tirane-elbasan-apeli-le-ne-burg-tre-te-arrestuarit-111660" }