Korrupton zyrtarin e lartë italian, arrestohet shqiptari

Publikuar tek: aktualitet, më 11:34 06-02-2017 Korrupton zyrtarin e lartë italian, arrestohet shqiptari

Të paktën 3 persona kanë rënë në prangate polcisë italiane, mes tyre në shqiptar pasi kanë korruptuar funksionarë të ministrisë së Brendshme për të përfituar lejen e qëndrimit në shtetin fqinj.

Sipas agjencisë italiane të lajmeve ‘Ansa’, gjithashtu në pranga janë vënë një polic dhe dy funkionarë të ministrisë së Brendshme, me akuzën e korrupsionit. Ata kanë pranuar para dhe dhurata në këmbëim të lëshimit të lejes së qëndrimit, ndërrimit të mbiemrit aspo reduktimit të ditëve për pezullim patente.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 3 minatorë në Bulqizë ende të bllokuar, zbehen shpresat se mund të jenë gjallë
Mesazhi i fortë i Mon Sinjor Masafrës para Tahirit: Shqiptarët më keq se italianët dhe amerikanët, i kanë duart pa dhe’ »
Article Logic
Execution time: 0.0097091197967529
array(1) { ["section"]=> string(61) "korrupton-zyrtarin-e-larte-italian-arrestohet-shqiptari-67865" }