Kosi, çelësi për të parandaluar presionin e lartë të gjakut

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:49 04-03-2016 Kosi, çelësi për të parandaluar presionin e lartë të gjakut

Kosi është çelësi për të parandaluar presionin e lartë të gjakut, nëse i shtoni atij edhe fruta dhe e konsumoni atë për pesë javë ul me 20% rrezikun.

Një studim ka zbuluar se femrat të cilat konsumojnë pesë ose më shumë herë në javë kos ka gjasa për të zhvilluar më pak presionin e lartë të gjakut. Ky studim është më i madhi i këtij lloji dhe ka përfshirë të dhëna nga qindra e mijëra njerëz dhe zbuloi se rreziku i presionit të lartë të gjakut është zvogëluar për një të pestën e këtyre personave. Efekti ka qenë më i dukshëm  tek femrat sepse burrat hanë shumë më pak kos, thanë studiuesit. Dhe përfitimi më i madh ishte tek ato njerëz të cilët gjithashtu kanë ngrënë shumë fruta, perime, arra dhe fasule.Ata panë një ulje me 31% të rrezikut  për tensionin e lartë të gjakut në krahasim me ata që hëngrën kos vetëm një herë në muaj.

Doktor Justin Buendia në Boston University School of Medicine, ka thënë: "Asnjë ushqim nuk është një plumb magjik, por duke shtuar kos për një dietë të shëndetshme ndihmon në uljen e rrezikut afatgjatë të tensionit të lartë në gratë. Unë besoj se ky është studimi më i madh i këtij lloji deri më sot për të vlerësuar efektet specifike të kosit në presionin e gjakut."

Ms Buendia, i cili prezantoi studimin në një konferencë të American Heart Association shtoi: "Studimi ynë tregon se marrja e përditshme e produkteve të qumështit, veçanërisht kosit, ul rrezikun e zhvillimit të presionit të lartë të gjakut, i cili është një faktor kyç i rreziku.

Në këtë studim janë përfshirë më shumë se 240.000 njerëz, kryesisht gra të moshës 25 dhe 55 vjeç, dhe një studim i dytë me 51,000 profesionistëve të shëndetit, kryesisht burra në mes të 40 dhe 75 vjeç.

Studiuesit  kanë zbuluar gjithashtu se kosi mund të ndihmojë kundër osteoporozës, dhe të çojë në nivele të ulëta të sëmundjeve kardiovaskulare.

Konsumi i kosit është rritur me 30% nga vitet të 2001 dhe 2011 në Britani të Madhe, ndërsa konsumi djathit u rrit me vetëm 5% në të njëjtën periudhë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023252964019775
array(1) { ["section"]=> string(64) "kosi-celesi-per-te-parandaluar-presionin-e-larte-te-gjakut-34252" }