Kosova dhe Maqedonia, me kosto jetese më të ulët se Shqipëria

Publikuar tek: ekonomi, më 13:09 30-11-2015 Kosova dhe Maqedonia, me kosto jetese më të ulët se Shqipëria

Ku është më lirë të jetosh në Europë? Po shteti me koston më të lartë të jetetsës? “Numbeo” ka përllogaritur koston më të lartë dhe më të ulët për të gjitha shtetet e botës për vitin 2015.

Zvicra është vendi me koston më të lartë të jetesës si në Europë dhe botë e ndjekur nga Norvegjia dhe Islanda. Për koston më të ulët të jetesës, në Europë rekordin e mban Moldavia. Në vend të parafundit renditet Kosova më pas Ukraina dhe Maqedonia. /Newsbomb.al/

5 shtetet me koston më të lartë të jetesës:

1. Zvicra

2. Norvegjia

3. Danimarka

4. Islanda

5. Mbretëria e Bashkuar

5 shtetet me koston më të ulët të jetesës:

40. Moldavia

39. Kosova

38. Ukraina

37. Maqedonia

36. Shqipëria

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Oferta fantastike për këtë fundvit nga Alpha Bank Albania
Kërcënon Bankers Petroleum: Zhbllokoni llogaritë ose ndërpresim prodhimin e naftës »
Article Logic
Execution time: 0.0074038505554199
array(1) { ["section"]=> string(66) "kosova-dhe-maqedonia-me-kosto-jetese-me-te-ulet-se-shqiperia-26599" }