Kosova e nis me 'këmbë të mbarë' ndaj Anglisë, shënon në minutën e parë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 20:52 10-09-2019 Kosova e nis me 'këmbë të mbarë' ndaj Anglisë, shënon në minutën e parë (VIDEO) Momenti i shenimit te golit te Valon Berishes

Komëbtareja e Kosovës shënon gol që në minutën e parë të ndeshjes me Anglinë.

Që në nisje të ndeshjes, asisti i Vedat Muriqit është shëndërruar në gol nga sulmuesi Valon Berisha duke kaluar Kombëtaren e Kosovës në epërsi.

Ndërkohë në Elbasan Arena luhet ndeshja mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Islandës.

Goli i shënuar nga Valon Berisha në sekondën e 36 të ndeshjes, është dhe goli më i shpejt në historinë e kualifikueseve.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092699527740479
array(1) { ["section"]=> string(81) "kosova-e-nis-me-kembe-te-mbare-ndaj-anglise-shenon-ne-minuten-e-pare-video-177993" }