Kosova e pandalshme në xhudo, Akil Gjakova 'i artë' në Budapest

Publikuar tek: sport, më 19:28 13-07-2019 Kosova e pandalshme në xhudo, Akil Gjakova 'i artë' në Budapest

Sportisti shqiptar nga Kosova Akil Gjakova merr medaljen e artë në xhudo në turneun e Grand Prix në Hungari.

Pas kampioneve femra të Kosovës Majlinda Kelmendit, Loriana Kuka dhe Nora Gjakova, sporti i xhudos është ngritur lart dhe nga meshkujt. Akil Gjakova ka mposhtur në finale këtë të shtunë rusin Georgii Elbakiev, ndërsa në përgjithësi ka fituar gjithsej 5 sete.

Gjakova, ka fituar medaljen e artë në kategorinë në 73 kilogramë.

Screenshot_2.jpgScreenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041646003723145
array(1) { ["section"]=> string(67) "kosova-e-pandalshme-ne-xhudo-akil-gjakova-i-arte-ne-budapest-172104" }